Matuya Group

1990 Yılında matbaa, reklam, promosyon, kırtasiye ve baskı sektörlerinin ihtiyacı olan makine ve makine ekipmanlarının üretimini gerçekleştirmek amacıyla kurulan Matuya Makine Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. imalatçı ve ihracatçı bir firmadır.

Merkezi Antalya’da bulunan firmamız kısa bir süre içerisinde Türkiye pazarına tamamıyla hakim olmuştur. Üretimini yapmış olduğu makinelerin yüksek kalitesi, tasarımı, ürün yelpazesinin genişliği ve satış sonrası teknik destek güvencesiyle mevcut pazar payını sürekli olarak genişletmektedir.

Yönetici ve çalışanlarıyla herkes MATUYA ailesinin bir parçasıdır. Tüm ilişkiler karşılıklı güven ve dürüstlük ilkesine dayanır. Her üretim bir takım çalışmasının sonucudur.

Dünya pazarı için AR-GE bölümü ve tecrübeli mühendis kadrosu ile sürekli yeni ürünler tasarlayan ve üreten firmamız uluslararası alanda rekabet şansını sürekli yükseltmekte ve şirket alt yapısını her geçen gün sağlamlaştırmaktadır.

Üretimini yapmış olduğu sistemlerle ilgili 10 adet tescilli markaya sahip olan firmamız, tüm ürünlerini ayrı markalarla üretmekte ve satışa sunmaktadır. 2200 m² idari bina ve 6400 m² kapalı alana sahip fabrika binası ile gerek makinelar ve gerekse hammadde üretimi konusunda tüm dünyaya cevap verebilecek üretim kapasitesine sahiptir.

Üretimi yapılan başlıca makineler arasında Polimer sistem kaşe makineleri, flash sistem kaşe makineleri ve etiket sektörüne hitap eden damla etiket makineleri ayrıca otomatik kaşe ve flash sistem kaşe üretiminde dünyanın en önemli üretici firmalarından biridir. Üretimi yapılan tüm makineler Uluslararası CE Kalite belgesine sahiptir. Yeni MATUYA serisi özel tasarımı 1. sınıf işçilik ve kullanılan parçaların seçiminde gösterilen hassasiyet ile dünyanın en kaliteli ürünleri arasında yerini almış bulunmaktadır.

Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ürünlerimize gösterilen yakın alaka ve satış sonrası istatistikleri, müşteri memnuniyetini temel ilke edinmiş firmamızın konusunda tartışmasız bir lider olduğunu kanıtlamaktadır. 2018 yılı itibari ile 42 ülkeye ihracat yapan firmamız, ihracat yaptığı ülke sayısını 2022 yılına kadar 80 ülkeye çıkarmayı hedeflemektedir.

Özellikle Polimer sistem kaşe makineleri, Flash sistem kaşe makineleri ve malzemeleri ve Damla etiket makineleri konusunda dünyanın en büyük üreticilerindendir.

Uzun yıllara dayanan güvenilirliğimiz, kalite odaklı çalışma anlayışımız doğaya ve çevreye saygımız, yetkin yönetim sistemleri ve kurumsal yapımız en önemli kaynaklarımızdır. Tüm çalışanlarımızla bizlere ışık tutan ana ilkemiz; gelir ve istihdam yaratarak ülkemizin, müşterilerimizin ve çalışanlarımızın menfaatlerini en üst seviyeye yükselterek büyümek, yurt içinde ve yurt dışında güvenilir bir marka olmayı sürdürmektir.

Firmamızın kurumsal yönetim ilkeleri doğrultusunda başlattığı yeniden yapılanma çalışmaları ile bugüne kadar olduğu gibi 2000’li yılların küreselleşen ekonomisinde de başarılı olacağı ve gelecek nesillere büyüyerek ve gelişerek intikal edeceğine inancımız sonsuzdur.

Stratejimiz; sahip olduğumuz yılların birikimi ve deneyimi ile müşterilerimize hizmet etmek, aynı zamanda ihracatımızı dünya ülkelerine yaymaktır.

SPONSOR FİRMA