Li-Fe Medya Fuarcılık Yayıncılık

Necatibey Cd. Hacımahmut İş Hanı No:72 K:6 Karaköy / İstanbul
0(212) 292 60 31
info@zuchex.com
www.zuchex.com

Life Media Fuarcılık

Life Media Fuarcılık A.Ş. 1995 yılından bu yana her yıl büyüyen fuarları, yurt içi ve yurt dışında yayınlanan dergileri ile Türkiye ve dünyada sektörel yayıncılık ve fuarcılıkta önemli bir yere sahiptir.

1997’de Türkiye’de ilk defa uluslararası züccaciye ve hediyelik eşya fuarını “Zuchex” markasıyla düzenlemiştir. Life Media Fuarcılık tarafından, Türkiye’yi dünyadaki züccaciye ve ev eşyaları sektörünün başlıca merkezlerinden biri haline getiren Zuchex Fuarı’nın ilkbahar versiyonu olarak 2007 yılından beri de İdeal Homex Züccaciye, Ev Eşyaları ve Çeyiz Fuarı düzenlenmektedir.

Yerli ve yabancı çok sayıda üretici ve ithalatçı firma ve basın kuruluşlarının yakından takip ettiği Uluslararası Zuchex İhraç Ürünleri Fuarı’nda; Züccaciye, sofra ve mutfak eşyaları, cam ürünler, porselen, seramik mutfak eşyaları, hediyelik&dekoratif ürünler, çelik mutfak eşyaları, plastik ev gereçleri, banyo&mutfak aksesuarları, aydınlatma&avize, ev tekstili ve elektrikli ev aletleri sergilenmektedir.

2015 istatistiklerine göre, Zuchex Fuarı’na 394 yerli, 213 yabancı toplam 607 firma katılmış, 34 bin 038 profesyonel alıcı ziyaret etmiştir. Zuchex Fuarı, Türkiye başta olmak üzere Yunanistan, İran, Mısır, İtalya, Azerbaycan, Ürdün, Suudi Arabistan, Lübnan ve Rusya gibi sektörün önde gelen ülkelerini her yıl istikrarlı bir artış grafiğiyle tek bir çatı altında toplamaktadır. Türkiye’de ihracatın gelişmesine ön ayak olan Zuchex Fuarı’nı; İngiltere, Japonya, Azerbaycan, BAE, Cezayir, İran, İspanya, Hırvatistan,, Libya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Mısır, Moldova, Polonya, Suudi Arabistan, Şili, Rusya, Umman, Ürdün, Tunus ve Yunanistan’dan gelen alım heyetleri de ziyaret etmektedir.

Life Media Fuarcılık A.Ş., yayıncılık sektöründe; Züccaciye, LifeTech ve Lifeplast Dergileriyle yurt içinde, Housewares &Gift Turkey dergisiyle de yurt dışında uluslararası yayın yapmaktadır. Ayrıca Züccaciye Dergisi Amerika’nın en büyük fuarcılık kuruluşu olan IHA (Chicago International Houseware)’nın verdiği “Global Yenilikçi Ödülü”nün (GIA) temsilcisidir.

Life Media Fuarcılık A.Ş tarafından düzenlenen uluslararası fuarlar, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın 3.ve dünyanın 4. Fuarı olma unvanını da elinde bulundurmaktadır.